Wydawnictwo


Cześć, nazywamy się Bartosz i Marek – razem tworzymy zespół supabukku. Jesteśmy nowym wydawnictwem i księgarnią internetową w jednym.

supabukku powstało po to by umożliwić ludziom opowiadanie historii ich własnymi słowami, historii wymagających od czytelnika tolerancji wobec wszechobecnej różnorodności, do której poznania i zrozumienia kluczem są otwartość umysłu i dialog. Ze smutkiem stwierdzamy, że obie te wartości zamiast się rozwijać czyniąc nasze codzienne życie lepszym i ciekawszym, bo pozwalającym nam ewoluować przez doświadczanie, ulegają zniekształceniu i czasem wręcz niemożliwej do zaakceptowania interpretacji.

Czy szukamy sensacji? Jeżeli doprowadzi ona do zrozumienia tego co niewidoczne na pierwszy rzut oka, co nie jest już tylko powierzchownością, to tak. Dla wielu z Was może się to okazać trudne do zaakceptowania, dla nas każdy z autorów to bez wątpienia postać nietuzinkowa, złożona, wielowymiarowa – co czyni ich niezmiernie interesującymi, podobnie jak każda z opowiadanych przez nich historii.

W naszym społeczeństwie nauczyliśmy się zbyt szybko wykluczać tych, których poglądy czy styl życia są dalekie od naszych. Z przerażeniem można zaobserwować, że w ostatnim czasie wykluczeniu ulegają nawet te osoby, których poglądy i styl życia wcale nie muszą być dalekie od naszych – po prostu się od nich różnią. Polaryzujemy się w zawrotnym tempie. Nie umiemy dyskutować, nie staramy się rozumieć, ani nawet podjąć próby doszukania się sensu w działaniach czy słowach innych. Jednocześnie utrzymujemy, że posiadamy monopol na prawo do wydawania osądów, decydowania o tym co dobre a co złe, i jako jedyni mamy wiedzę, mądrość i styl.

Dlatego w supabukku oddamy głos każdemu, kogo historia może być początkiem czegoś lepszego, inspiracją do zmiany, której celem jest tak zrozumienie i tolerancja wobec różnorodności, jak i walka ze stereotypami. Niezależnie czy jest to: uzależniony od narkotyków imprezowicz, walcząca całe życie o prawo do bycia zaakceptowanym para LGBT, mierzący się z problemem asymilacji w naszym kraju obcokrajowiec, zaszufladkowany kibic piłkarski czy uzależniona od zakupów i operacji plastycznych bogata utrzymanka. Jeżeli razem z treścią idzie samoświadomość, refleksja oraz apel bądź wnioski dla innych, to my nie boimy się wydać ich historii. Nie wykluczamy nikogo i nie chcemy by w naszym kraju powierzchowność i spolaryzowane poglądy wzięły górę nad dialogiem. Nigdy nie zaakceptujemy promocji agresji czy zachowań, które szkodą innym – ale jeżeli była to istotna część historii bohatera, która doprowadziła do jego przemiany bądź w istotny sposób wpłynęła na zdrowie i życie jego lub innych – opowiemy ją. Bez osądzania. Bez szufladkowania. Bez krytyki osoby jako człowieka.


supabukku         
Bartosz i Marek      

Warszawa 2021 @ od lewej: Bartosz, Marek


do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl